Etiket

Platon

Kadın, Mitoloji, Tarih

Sappho ve Lezbiyen Teriminin Doğuşu

Leydiyiz en centılmıns, selamlar. Ben geldim! Kaç gündür yazı yok diye beni darlıyorsunuz efem, hak verirsiniz ki benim de bir hayatım var. Bugün hazır ilham gelmişken Salomé saate bakmadı ve sizleri mi kıracağım diyerekten gecenin bir buçuğunda yazıyı bloğa sürdü. Homofobikleri pistten alalım zira “lezbiyen” teriminin doğmasına sebep olan Sappho‘ nun hikayesine dalacağız.

Devamı İçin Tık Tık

24 Yorum
Felsefe, Misafir Ol Gel Bana

Kant’ ın Felsefesi

Selamlar, sevgiler, çiçekler, kalpler. Bu haftadan itibaren blogda “Misafir Ol Gel Bana” bölümü açmış bulunmaktayım. Bu bölüm nedir? Efenim hemen anlatayım, dilediğiniz bir yazınızı, dilediğiniz dilde, sansürsüz olarak, istediğiniz herhangi bir konuda ve ister kendi isminizle ister bir rumuzla salomecizrawi@gmail.com adresine, yazınızda kullanmak istediğiniz fotoğraflarla birlikte yolluyorsunuz ve ben yayınlıyorum. Tabii gelen soru ve yorumları takip edip isminiz veyahut rumuzunuzla yanıtlamak şartı ile!

Devamı İçin Tık Tık

38 Yorum
Edebiyat

Kelimelerin Suistimali

Efenim nasılsınız? Halinizi hatrınızı sormayınca eleştiriyor, sorunca da cevap vermiyorsunuz, alınıyorum. Gelin kelimeler ve dil üzerine hasbihal edelim. Nedir dil? Kabaca, herhangi bir düşüncenin, niyetin açığa vurulmasını, dolayısıyla bir zihinden başka bir zihine aktarılmasını sağlayan işaretler sistemidir diyebiliriz.

Devamı İçin Tık Tık

58 Yorum