Etiket

Ciwan Ayaz

Misafir Ol Gel Bana, Müzik, Sanat

Hozan Serhat, Bir Özgürlük Arayışçısı

İlk gençlik yıllarımda sahip olduğum müzik yeteneğimi daha da ilerletmek için çabalarken zihnimin en derinlerine bu alanda idolleştirdiğim şahısları konuk alırdım. Henüz oluşma evresindeki benliğim, müziğin geniş dünyasında kaybolurken bu şahıslardan biri yakalar kolumdan çekip çevirir beni, karakter kazandırmaya çalışırdı enstrümanıma ve benliğime. Müziğin geniş dünyasının karmaşıklığı yürüyeceğim yolları habire arttırıp flulaştırırken o şahıs yolumu en berrak haliyle görmemi sağlardı.


Devamı İçin Tık Tık

12 Yorum
Genel, Misafir Ol Gel Bana

Antik Zamanların Hüznü

Beni kim ağlattı? Bir anda hüznün kucağında buldum kendimi. Ağrım var, baş ağrısı ama onun için değil gözyaşlarım. Uyuyordum, rüyalanmıştım, bitmeyecek gibiydi; rüyadan rüyaya geçmiştim. Her birinde uzun uzun ağlamalar… Uyanmaya çalıştım, çok denedim, olmadı. Sanki günlerce, haftalarca sürdü. Sonra göz bebeklerim yandı inceden, yumdum o vakit gözlerimi ve şimdi buradayım. Burada, hepinizin bulunduğu yerde ve zamandayım ama halen daha az evvel geçen günler veya haftaların izini taşıyor zihnim.


Devamı İçin Tık Tık

2 Yorum
Müzik, Röportaj, Sanat

İçimizden Yükselen Bir Ses: BABETNA

22 Mart 2017 tarihli BirGün röportajında, Burak Abatay Babetna’yı, “Çok kültürlü, çok dilli bir müziğin icracısı, onları ve onların müziğini tanımlayabilecek en güzel söz belki de çok renklilik.” şeklinde tanımlamıştı.

 

Kendileri hakkında sosyal medya hesapları dışında pek bilgiye sahip olamadığımız Babetna’yı bugün biraz daha yakından tanıyalım.

Devamı İçin Tık Tık

45 Yorum